Czy łatwo jest zrobić świecę sojową? 0
Czy łatwo jest zrobić świecę sojową?

Ustawienie knota, rozpuszczenie wosku, dodanie zapachu i zalanie pojemniczka - wykonanie świecy wydaje się proste. Ale nic bardziej mylnego - proces niestety nie jest tak banalny i aby stworzyć świecę, która będzie funkcjonalna, bezpieczna, pachnąca i estetyczna, należy zdobyć ogromną wiedzę oraz wykonać setki lub tysiące testów. Aby wprowadzić świece sojowe do sprzedaży również należy spełnić wymagania kilku norm. W poniższym artykule opiszę jak wykonać świecę, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę na każdym z etapów, ale wytyczne związane z normami pojawią się w osobnym poście.

czytaj całość »
Ozdoby w świecy, czy to bezpieczne? 0
Ozdoby w świecy, czy to bezpieczne?

Z pewnością widział*ś wiele świec, które były pięknie ozdabiane różnego rodzaju dodatkami układanymi na powierzchni wosku. Być może były to suszone kwiaty, kawa, laski cynamonu, listki, inne rośliny czy brokat lub inne dodatki. Czy to nie stwarza zagrożenia podczas palenia świecy? Czy jest jakiś sposób na to, aby cieszyć się ozdobną świecą, ale także móc ją zapalić i nie martwić się o pożar? Postaramy się krótko opisać jak to jest z tymi ozdobami biorąc pod uwagę zdobyte wszelkie dostępne informacje i wytyczne na ten temat. 

czytaj całość »
Jak poprawnie palić świecę? 0
Jak poprawnie palić świecę?

Wydawałoby się, że świecę wystarczy zapalić i uważać na ogień. Jednak po co zatrzymywać się na minimum, skoro poprawnym użytkowaniem świecy możemy poprawić długość palenia i wydajność świecy, estetykę wyglądu, uzyskać optymalny zapach oraz bardziej zadbać o bezpieczeństwo. Co dokładnie mamy na myśli i jak uzyskać tę optymalizację użytkowania świec, opiszemy w poniższym poście.

czytaj całość »
Czy kupujesz bezpieczne świece? 0
Czy kupujesz bezpieczne świece?

Czy firma, manufaktura, pracownia czy osoba prywatna, od której kupujesz świece to profesjonaliści? Czy masz pewność, że świeca nie tylko jest ładna i pachnąca, ale przede wszystkim bezpieczna? Jeśli nie jesteś pewna/pewien to przeczytaj nasz krótki artykuł, z którego dowiesz się m.in. jak poznać godnego zaufania sprzedawcę, jakie konsekwencje może spowodować palenie amatorskich świec (co nie ma związku z tym czy ładnie wyglądają). Przed Tobą duża porcja wskazówek i informacji. Zapraszamy.

czytaj całość »
Czy świece sojowe są wegańskie? 0
Czy świece sojowe są wegańskie?

Czy świece sojowe są wegańskie? Zdecydowanie większość świec sojowych dostępnych na rynku powinna być wegańska z racji tego, że większość świecy stanowi roślinny, wegański wosk sojowy. Natomiast wielu potencjalnych klientów zakłada taką tezę bez kwestionowania, dlatego mogą nawet nie wiedzieć, że świece sojowe, które kupują mogą wcale nie być pozbawione składników odzwierzęcych. Obawiam się również, że wielu twórców i rękodzielników, nie tylko początkujących, może nie być świadomych, że ich świece nie są wegańskie. W artykule wyjaśniamy, jak poznać czy świeca sojowa jest wegańska. 

czytaj całość »
Zalety knotów drewnianych i czy są minusy? 0
Plusy i minusy knotów drewnianych

Knoty drewniane stają się coraz popularniejsze, ponieważ doskonale pasują do wosków naturalnych, które również trendują w produkcji świec. Z wpisu dowiesz się jakie są zalety oraz potencjalne wady knotów drewnianych, jaka jest ich charakterystyka, a także tego, czy knoty drewniane są lepsze od knotów bawełnianych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl